CDQ2B80TF-30DZ-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80TF-30DZ-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable position detection.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 330mm standard stroke ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Reed auto switch with indicator light (DC24V/AC100V) for real-time monitoring.
  • 5Through-hole mounting design for easy installation and flexibility in setup.
Product Details
CDQ2B80TF-30DZ-A93L
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 80 mm