CDQ2B80-75DMZ-L-A93
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-75DMZ-L-A93
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V/AC100V).
  • 4Rod end male thread (M) and through-hole mounting (B) for versatile installation.
  • 5Includes 2 auto switches with 0.5m lead wire for quick setup.
Product Details
CDQ2B80-75DMZ-L-A93
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm