CDQ2B80-35DMZ-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-35DMZ-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 280mm bore size delivers high force output for demanding applications.
  • 335mm standard stroke ensures optimal performance in compact spaces.
  • 4Reed auto switch with indicator light for easy monitoring and control.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting and integration.
Product Details
CDQ2B80-35DMZ-A93L
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm