CDQ2B80-25DZ-M9PSAPCS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DZ-M9PSAPCS
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 280mm bore size and 25mm standard stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Solid-state auto switch with M8-3 pin connector for easy integration and real-time feedback.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Pre-wired with a 0.5m lead wire and supports DC 5V, 12V, and 24V for versatile voltage compatibility.
Product Details
CDQ2B80-25DZ-M9PSAPCS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm