CDQ2B80-25DCZ-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DCZ-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size with 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
  • 5Rubber bumper included for reduced impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2B80-25DCZ-M9BWL
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm