CDQ2B80-25DCMZ-A93LS-XB9
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DCMZ-A93LS-XB9
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 280mm bore size with 25mm standard stroke for robust performance.
  • 3Low-speed operation (10-50 mm/s) ideal for delicate applications.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2B80-25DCMZ-A93LS-XB9
Made To Order
Low Speed Cylinder (10 to 50 mm/s)
Number Of Auto Switches
1 pc.
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Bore Size
Bore Size 80 mm