CDQ2B80-25DCMZ-A93L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B80-25DCMZ-A93L
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 280mm bore size provides high force output for demanding applications.
  • 325mm standard stroke ensures precise and controlled movement.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2B80-25DCMZ-A93L
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 80 mm