CDQ2B63TN-50DMZ-M9NMAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-50DMZ-M9NMAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Standard 50mm stroke with 63mm bore size delivers consistent performance for industrial use.
  • 5Rod end male thread design provides versatile mounting options for various setups.
Product Details
CDQ2B63TN-50DMZ-M9NMAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :1m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm