CDQ2B63TN-35DMZ-M9BW
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-35DMZ-M9BW
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 32-color solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring.
  • 4Standard 35mm stroke and 63mm bore size for versatile industrial use.
  • 5Rod end male thread design for easy installation and compatibility.
Product Details
CDQ2B63TN-35DMZ-M9BW
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm