CDQ2B63TN-20DMZ-M9NSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-20DMZ-M9NSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 2NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 463mm bore size and 20mm standard stroke for robust performance in industrial environments.
  • 5Rod end male thread design for versatile mounting options.
Product Details
CDQ2B63TN-20DMZ-M9NSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm