CDQ2B63TN-15DZ-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-15DZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 2NPT (National Pipe Thread) ports ensure secure and leak-free connections.
  • 4Compact 15mm stroke design suitable for applications with limited space.
  • 5Durable through-hole mounting style for stable and reliable performance.
Product Details
CDQ2B63TN-15DZ-M9PSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm