CDQ2B63TN-100+75DZ-XC10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63TN-100+75DZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (100mm + 75mm) for versatile operation in compact spaces.
  • 2Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Through-hole mounting style for standard and easy installation.
  • 5Dual stroke marks for precise adjustment and control.
Product Details
CDQ2B63TN-100+75DZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 75 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 63 mm