CDQ2B63-80DMZ-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-80DMZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 263mm bore size provides strong and reliable force output.
  • 380mm stroke length suitable for intermediate stroke applications.
  • 4Rod end male thread (M) for easy and secure mounting.
  • 5Intermediate stroke using exclusive body for specialized performance.
Product Details
CDQ2B63-80DMZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Body Option
Rod End Male Thread
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm