CDQ2B63-75DMZ-LW-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-75DMZ-LW-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 263mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting options.
  • 42-color indicator solid-state auto switch with 3m lead wire for easy monitoring.
  • 5Through-hole mounting style ensures secure and stable installation.
Product Details
CDQ2B63-75DMZ-LW-M9BWL
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm