CDQ2B63-35DCMZ-F7PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-35DCMZ-F7PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size and 35mm standard stroke for robust performance.
  • 3Pre-wired auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
Product Details
CDQ2B63-35DCMZ-F7PWSDPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm