CDQ2B63-30DZ-L-M9BZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-30DZ-L-M9BZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 263mm bore size delivers powerful and consistent pneumatic performance.
  • 330mm standard stroke ensures precise and controlled linear motion.
  • 4Solid-state auto switch with indicator light for easy monitoring and feedback.
  • 5Through-hole mounting style for secure and versatile installation options.
Product Details
CDQ2B63-30DZ-L-M9BZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm