CDQ2B63-30+15DCZ-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-30+15DCZ-XC11
Key Features
  • 1Dual stroke design (30mm + 15mm) for versatile positioning and precise control in automation applications.
  • 363mm bore size delivers high force output, suitable for demanding industrial tasks.
Product Details
CDQ2B63-30+15DCZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 15 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm