CDQ2B63-25DCMZ-L-A93LS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-25DCMZ-L-A93LS
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 263mm bore size provides strong and reliable force output for industrial applications.
  • 3Standard 25mm stroke ensures precise and consistent movement.
  • 4Includes reed auto switch with indicator light for real-time monitoring (DC24V/AC100V).
  • 5Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and easy installation.
Product Details
CDQ2B63-25DCMZ-L-A93LS
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
1 pc.
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm