CDQ2B63-15+5DMZ-XC11
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B63-15+5DMZ-XC11
Key Features
  • 1Dual stroke design (15 mm + 5 mm) for versatile positioning in automation systems.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for position detection.
  • 363 mm bore size delivers high force output for demanding industrial applications.
  • 4Through-hole mounting (standard) ensures secure and flexible installation options.
  • 5Rod end male thread (M) simplifies attachment to machinery and other components.
Product Details
CDQ2B63-15+5DMZ-XC11
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Single Rod Type
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 5 mm
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 63 mm