CDQ2B50TN-35DCZ-D
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TN-35DCZ-D
Key Features
  • 150mm bore size for powerful and precise pneumatic operations.
  • 235mm standard stroke suitable for a variety of industrial applications.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 4Built-in magnet for easy integration with auto switches.
  • 5Rubber bumper included for reduced impact and noise during operation.
Product Details
CDQ2B50TN-35DCZ-D
Made To Order
Standard
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 35 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 50 mm