CDQ2B50TF-75DZ-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-75DZ-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Durable through-hole mounting design ensures stability in industrial environments.
  • 5Compatible with DC5V, 12V, and 24V power supplies for flexible integration.
Product Details
CDQ2B50TF-75DZ-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm