CDQ2B50TF-30DZ-L-M9PWSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-30DZ-L-M9PWSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 30mm standard stroke for robust performance.
  • 3Pre-wired auto switch (M9PWSDPC) with 2-color indicator for easy installation.
  • 4Through-hole mounting style for secure and flexible installation options.
  • 5Dual solid-state auto switches with PNP output for reliable signal transmission.
Product Details
CDQ2B50TF-30DZ-L-M9PWSDPC
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 30 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm