CDQ2B50TF-25DZ-L-M9PVSBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-25DZ-L-M9PVSBPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced functionality.
  • 250mm bore size and 25mm standard stroke for robust performance in automation systems.
  • 4Through-hole mounting style ensures secure and versatile installation options.
  • 5Includes indicator light and supports DC5V, 12V, and 24V for flexible voltage compatibility.
Product Details
CDQ2B50TF-25DZ-L-M9PVSBPC
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm