CDQ2B50TF-100DMZ-A73L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50TF-100DMZ-A73L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and reliable operation.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for powerful and precise movement.
  • 3Reed auto switch with indicator light for accurate position detection.
  • 4Through-hole mounting style for secure and versatile installation.
  • 5Rod end male thread for easy attachment to various applications.
Product Details
CDQ2B50TF-100DMZ-A73L
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 50 mm