CDQ2B50-75DZ-L-P3DWA
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-75DZ-L-P3DWA
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 250mm bore size and 75mm standard stroke for robust performance.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for reliable operation.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Includes shipped mounting bolts and auto switch with 0.5m lead wire for convenience.
Product Details
CDQ2B50-75DZ-L-P3DWA
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm