CDQ2B50-65DCMZ-A73L-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-65DCMZ-A73L-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 65mm stroke for powerful and precise linear motion.
  • 3Includes reed auto switch with indicator light for easy monitoring (DC24V/AC100V).
  • 4Rubber bumper and rod end male thread for enhanced durability and mounting flexibility.
  • 5Intermediate stroke using exclusive body for customized applications.
Product Details
CDQ2B50-65DCMZ-A73L-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Body Option
With Rubber Bumper And Rod End Male Thread
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm