CDQ2B50-100DMZ-W-M9BVL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B50-100DMZ-W-M9BVL
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for reliable position detection in automation systems.
  • 250mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 4Double knuckle joint (W) rod end bracket for flexible mounting and alignment.
  • 5Through-hole mounting style (B) ensures secure and stable installation in various setups.
Product Details
CDQ2B50-100DMZ-W-M9BVL
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 50 mm