CDQ2B40-100DMZ-W-M9BWL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B40-100DMZ-W-M9BWL
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy position detection and enhanced automation efficiency.
  • 240mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 3Double knuckle joint (W) provides flexible mounting options for varied installation needs.
Product Details
CDQ2B40-100DMZ-W-M9BWL
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Bore Size
Bore Size 40 mm