CDQ2B32V-75DMZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32V-75DMZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation systems.
  • 232mm bore size provides optimal force for medium-duty applications.
  • 3FKM fluoro rubber seal ensures water resistance and durability.
  • 4Standard 75mm stroke for versatile industrial use.
  • 5Male rod end thread for easy and secure mounting.
Product Details
CDQ2B32V-75DMZ
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Water Resistant Cylinders
FKM Seal (Fluoro Rubber)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm