CDQ2B32V-10DZ-M9BAVLS
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32V-10DZ-M9BAVLS
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise positioning and reliable sensor detection.
  • 2FKM fluoro rubber seal ensures durability and resistance to harsh environments.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 432mm bore size and 10mm standard stroke for versatile applications.
  • 5Through-hole mounting style for easy and secure installation.
Product Details
CDQ2B32V-10DZ-M9BAVLS
Number Of Auto Switches
1 pc.
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Water Resistant Cylinders
FKM Seal (Fluoro Rubber)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm