CDQ2B32V-10DZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32V-10DZ
Key Features
  • 1Built-in magnet (D) for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size ensures high force output in compact applications.
  • 3FKM fluoro rubber seal (V) provides excellent water and chemical resistance.
  • 4Standard 10mm stroke for precise linear motion control.
  • 5Through-hole mounting (B) for versatile and secure installation.
Product Details
CDQ2B32V-10DZ
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Auto Switch Mounting Groove
Φ20,Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke
Standard Stroke 10 mm
Water Resistant Cylinders
FKM Seal (Fluoro Rubber)
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm