CDQ2B32TN-15+40DZ-XC10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-15+40DZ-XC10
Key Features
  • 1Dual stroke design (15mm + 40mm) for versatile positioning in automation systems.
  • 232mm bore size ensures high force output for demanding applications.
  • 3NPT port thread type for secure and leak-free pneumatic connections.
  • 4Built-in magnet enables easy integration with magnetic sensors for position feedback.
  • 5Dual stroke marks and standard through-hole mounting for quick installation and alignment.
Product Details
CDQ2B32TN-15+40DZ-XC10
Made To Order
Dual Stroke Cylinder/Double Rod Type
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Standard Stroke 40 mm
Dual Stroke Mark
Dual Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 15 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm