CDQ2B32TN-100DZ-M9PSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-100DZ-M9PSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for accurate position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 100mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3NPT port threads ensure secure and leak-free connections.
  • 4Solid-state auto switch with pre-wired M12-4 pin connector for easy installation.
  • 54-sided auto switch mounting groove (for 桅32-桅100) for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32TN-100DZ-M9PSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm