CDQ2B32TN-100DZ-L-M9BVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TN-100DZ-L-M9BVZ
Key Features
  • 132mm bore size and 100mm standard stroke for robust performance in industrial applications.
  • 2Built-in magnet enables easy integration with auto switches for position detection.
  • 3NPT port thread type ensures secure and leak-free connections.
  • 5Through-hole mounting style and shipped with mounting bolts for quick and easy installation.
Product Details
CDQ2B32TN-100DZ-L-M9BVZ
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 100 mm
Port Thread Type
NPT
Bore Size
Bore Size 32 mm