CDQ2B32TF-50DMZ-L
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TF-50DMZ-L
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Rod end male thread (M) for secure and flexible mounting options.
  • 4Through-hole mounting style (B) ensures easy and stable installation.
Product Details
CDQ2B32TF-50DMZ-L
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm