CDQ2B32TF-20DCZ-M9PWVSDPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32TF-20DCZ-M9PWVSDPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and reliable operation.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for versatile automation applications.
  • 3Pre-wired solid-state auto switch with 2-color indicator for easy installation and monitoring.
  • 4Rubber bumper included for shock absorption and extended cylinder life.
  • 5Dual mounting options (through-hole) for flexible installation in various setups.
Product Details
CDQ2B32TF-20DCZ-M9PWVSDPC
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M12-4 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
G
Bore Size
Bore Size 32 mm