CDQ2B32M-20DZ-M9BASBPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32M-20DZ-M9BASBPC
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection and automation control.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 3Double-acting action ensures efficient operation in both extending and retracting strokes.
  • 54-sided mounting groove (32-100mm) provides flexible installation options for various setups.
Product Details
CDQ2B32M-20DZ-M9BASBPC
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-4 pin, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Auto Switch Mounting Groove
Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm