CDQ2B32-85DZ-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-85DZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection.
  • 232mm bore size for robust performance in industrial applications.
  • 385mm stroke length for versatile movement options.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-85DZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size
Bore Size 32 mm