CDQ2B32-85DMZ-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-85DMZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for easy sensor mounting and position detection.
  • 232mm bore size provides optimal force for industrial applications.
  • 385mm stroke length ensures precise and reliable linear motion.
  • 4Rod end male thread (M) for versatile mounting and integration.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor installation.
Product Details
CDQ2B32-85DMZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm