CDQ2B32-75DZ-D-M9PSAPC
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DZ-D-M9PSAPC
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 3Solid-state auto switch with pre-wired M8-3 pin connector for easy installation.
  • 4Type A mounting bracket with joint for flexible mounting options.
  • 5Durable construction with Rc/M thread ports for secure pneumatic connections.
Product Details
CDQ2B32-75DZ-D-M9PSAPC
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, With Pre-wired Connector M8-3 pin, With Indicator Light, 3-wire (PNP), In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Type A Mounting Bracket+Joint
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm