CDQ2B32-75DCZ-P3DWAL-XC89
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-75DCZ-P3DWAL-XC89
Key Features
  • 1Built-in magnet with auto switch for precise position detection.
  • 232mm bore size and 75mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double-acting design ensures efficient bidirectional operation.
  • 4Magnetic field-resistant 2-color indicator auto switch for reliable performance.
  • 5Durable S45C rod material and rubber bumper for extended lifespan.
Product Details
CDQ2B32-75DCZ-P3DWAL-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 75 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm