CDQ2B32-60DMZ-W-M9NL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-60DMZ-W-M9NL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 60mm stroke provide optimal force and movement for industrial tasks.
  • 3Solid-state auto switch with NPN output for precise and durable sensing.
  • 4Double knuckle joint rod end bracket for flexible mounting and alignment.
  • 54-sided auto switch mounting groove for easy installation and adjustment.
Product Details
CDQ2B32-60DMZ-W-M9NL
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 3-wire (NPN), In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC5V,12V,24V(DC4.5~28V)
Rod End Bracket
Double Knuckle Joint
Body Option
Rod End Male Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm