CDQ2B32-56DZ-XB10
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-56DZ-XB10
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise sensor detection and positioning.
  • 232mm bore size ensures strong and reliable force output.
  • 356mm stroke length suitable for intermediate stroke applications.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Compatible with auto switches on multiple sides for enhanced functionality.
Product Details
CDQ2B32-56DZ-XB10
Made To Order
Intermediate Stroke Using Exclusive Body
Auto Switch
Without Auto Switch
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Bore Size
Bore Size 32 mm