CDQ2B32-50DCZ-L-P3DWAL
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-50DCZ-L-P3DWAL
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 50mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Magnetic field-resistant auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style and rubber bumper for secure and durable installation.
  • 5Includes 3m lead wire and operates on DC24V for convenient integration.
Product Details
CDQ2B32-50DCZ-L-P3DWAL
Made To Order
Standard
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
With Rubber Bumper
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 50 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm