CDQ2B32-40DZ-L-M9BAVZ
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DZ-L-M9BAVZ
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection in automation applications.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile industrial use.
  • 3Water-resistant auto switch with 2-color indicator for enhanced durability and visibility.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Includes shipped mounting bolts and 5m lead wire for convenient setup.
Product Details
CDQ2B32-40DZ-L-M9BAVZ
Made To Order
Standard
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Mounting Bolt
Shipped Together
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Bore Size
Bore Size 32 mm