CDQ2B32-40DZ-L-M9BAV
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DZ-L-M9BAV
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and enhanced automation control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for reliable performance in industrial applications.
  • 4Through-hole mounting style (B) ensures easy and secure installation.
  • 5Includes shipped mounting bolts (L) for quick setup and convenience.
Product Details
CDQ2B32-40DZ-L-M9BAV
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
2 pcs. Or None
Auto Switch
Water Resistant 2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, Perpendicular, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm