CDQ2B32-40DZ-L-M9B
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DZ-L-M9B
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection and automation control.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile industrial applications.
  • 4Through-hole mounting style (standard) for secure and flexible installation.
  • 5Includes shipped mounting bolts and auto switch mounting grooves for convenience.
Product Details
CDQ2B32-40DZ-L-M9B
Made To Order
Standard
Auto Switch
Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :0.5m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm