CDQ2B32-40DMZ-L-M9BWL3
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-40DMZ-L-M9BWL3
Key Features
  • 1Built-in magnet for reliable position detection in automation systems.
  • 232mm bore size and 40mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Solid-state auto switch with 2-color indicator for easy monitoring.
  • 4Through-hole mounting style for secure and straightforward installation.
  • 5Includes 3 auto switches with 3m lead wires, compatible with DC24V (10~28V).
Product Details
CDQ2B32-40DMZ-L-M9BWL3
Made To Order
Standard
Number Of Auto Switches
3 Pcs.
Auto Switch
2-color Indicator, Solid State Auto Switch, Grommet, With Indicator Light, 2-wire, In-line, Lead Wire :3m, Apply Voltage :DC24V(DC10~28V)
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
Shipped Together
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Rod End Male Thread
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 40 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm