CDQ2B32-25DZ-X271
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-25DZ-X271
Key Features
  • 1Built-in magnet for precise position detection and control.
  • 232mm bore size and 25mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Fluoro rubber seals enhance durability and resistance to harsh environments.
  • 4Through-hole mounting style for easy and secure installation.
  • 5Auto switch mounting groove on multiple sides for flexible sensor placement.
Product Details
CDQ2B32-25DZ-X271
Made To Order
Fluoro Rubber Seals
Auto Switch
Without Auto Switch
Rod End Bracket
None
Mounting Bolt
None
Auto Switch Mounting Groove
Φ12-Φ25 2 Sides/Φ32-Φ100 4 Sides
Body Option
Standard (Rod End Female Thread)
Cylinder Stroke 2
Without Cylinder Stroke 2
Dual Stroke Mark
Without Two Stroke Mark
Cylinder Stroke
Standard Stroke 25 mm
Port Thread Type
Rc/M Thread
Bore Size
Bore Size 32 mm