CDQ2B32-20DCZ-P3DWAL-XC89
In Stock
Last updated: 2026/5/11
SMC CDQ2B32-20DCZ-P3DWAL-XC89
Key Features
  • 1Built-in auto switch with a magnet for precise position detection.
  • 232mm bore size and 20mm standard stroke for versatile applications.
  • 3Double-acting design ensures efficient operation in both directions.
  • 4Magnetic field-resistant 2-color indicator for reliable performance in harsh environments.
  • 5Includes rubber bumper and 4-side mounting groove for enhanced durability and flexibility.
Product Details
CDQ2B32-20DCZ-P3DWAL-XC89
ParameterValueParameterValue
Rod Material
S45C
Auto Switch Mounting Groove
4 Sides
Body Option
With Rubber Bumper
Action
Double Acting
Cylinder Stroke
Standard Stroke 20 mm
Port Thread Type
Rc
Bore Size
Bore Size 32 mm